Yumurta Donasyonu İle Hamile Kalanlar

Öncelikle bebek sahibi olmak dünyanın en güzel duygularından biridir ama bazı insanların bebek sahibi olması ne yazık ki pek mümkün olmuyor. Bu nedenle de tabi ki da teknolojiden ve tıbbın gelişmesinden yararlanarak sizler de bebek sahibi olabiliyorsunuz. Öncelikle tabi ki de neden bebek sahibi olamadığınızın anlaşılması gerekiyor çünkü bebek sahibi olamamanızın pek çok ciddi nedeni olabiliyor. Eğer ki sizler de her zaman bebek sahibi olmamanızın nedenini öğreniyor ve ona göre bir tedavi yöntemi tercih ediyorsanız o zaman başarılı bir sonuç alacağınızdan da emin olabilirsiniz. Öncelikle bebek sahibi olamayışınızın nedeni yumurtalarınızdan kaynaklanıyorsa o zaman yumurta donasyonu yöntemi ile sizler de hamile kalabilir ve bir bebek sahibi olabilirsiniz. Gürcistan’da yumurta donasyonu ile hamile kalanlar oldukça memnun olduklarını dile getiriyor. Bu nedenle de sizler de her zaman bu yöntemi aklınızın bir kısmında tutmalı ve ona göre işlem yapmalısınız.

Yumurta Donasyonu Nedir?

Tabi ki de eğer ki tedavi olacaksanız ve bunu da yumurta donasyonu ile yapacaksanız bu yöntemin ne olduğunu, nasıl yapıldığını, koşullarının ne olduğunu bilmeniz gerekiyor. Çünkü bir şey hakkında bilgi sahibi olmak korkularınızı da merakınızı da azaltan durumlar oluşturuyor. Öncelikle sizler de yumurta donasyonu ile hamile kalanlar aracılığı ile bu yöntem hakkında bilgi alabileceğiniz gibi uzmanlardan da bilgi alabiliyorsunuz. Böylece bu konuda kendinizi psikolojik olarak da rahatlatabiliyorsunuz. Eğer ki erken menopoz, yumurtalıkların olmayışı, kromozomal bozukluklar nedeni ile yumurtalarınız döllenemiyorsa o zaman başka bir ddonörün yumurtalıkları sayesinde hamile kalabiliyorsunuz. Ama bu aşamada bebeğin genetiğinin yumurtasını veren kadın ile spermini veren erkeğin genetiği ile aynı olacağını bilmeniz gerekiyor. Ama yine de sizler doğum yapmış ve bebeğinizi dünyaya getirmiş olacaksınız.

Yumurta Donasyonu Nasıl Uygulanır?

Öncelikle sizler de yumurta donasyonu ile hamile kalanlar arasında yer almak istiyorsanız o zaman ilk olarak donör bulmanız gerekiyor. Bu donörlerin her türlü testten geçtiğini ve yumurtalarının verimli olduğunu söylemek çok önemlidir. istediğiniz birini seçebileceğiniz gibi gizli olarak da bu işlemi yapabiliyorsunuz. Yani her açıdan kendinizi garanti altına alabilirsiniz. Üstelik yumurta donasyonu ile hamile kalanlar Türkiye sınırları içerisinde de doğum yapabiliyor. Bu da bu durumun en büyük artısıdır. Sizler de yumurtalarını bağışlayan insanların yumurtaları ile eşlerinizin spermlerinin döllenmesi sonucunda oluşan döllenmiş yumurtayı rahminizde taşıyarak bebek sahibi olabiliyorsunuz. Bu aşamada tabi ki de bu bir sabır gerektiren bir iştir. Bu nedenle de sabırlı olmanız ve uzman ellere her zaman güvenmeniz gerekiyor. Sizler de bu sayede hem güvenle hem de ekonomik bir yöntem ile bebek sahibi olabiliyorsunuz.