Taşıyıcı Anne Nedir

Öncelikle Türkiye’de her ne kadar uygulanmasa da yurt dışında özellikle de Gürcistan’da uygulanan taşıyıcı annelik kavramı sayesinde pek çok kişinin bebek sahibi olduğunu bilmeniz gerekiyor. Her zaman bebek sahibi olmak mümkün olamayabiliyor çünkü bu gerçekten de mucize bir durumdur. Her ne kadar doğan bebeklerin sayısı fazla olsa da her zaman bunun şans işi olduğunun da farkında olmalısınız. Eğer ki sizler de her zaman bebek sahibi olmak istiyorsanız ama sağlık problemlerinden ötürü bunu sağlayacak bir pozisyonda değilseniz o zaman yine de genetik yapınızı taşıyan bir bebek sahibi olabiliyorsunuz. Bu aşamada taşıyıcı anneler her zaman sizlere yardımcı oluyor. Bir kere taşıyıcı anne nedir ve nasıl hizmet verir diye merak içerisinde olabilirsiniz. taşıyıcı anne sizlerin bebeğini rahminde geliştiren ve bebeğinizi doğuran kadındır. Bu yurt dışında pek çok kez karşınıza çıkabilecek bir durum olsa da Türkiye içerisinde yasal bir durum değildir. Bu nedenle de taşıyıcı anne yöntemi ile bebek sahibi olmak istiyorsanız Gürcistan içerisinde yer alan tüp bebek merkezlerinden yararlanmanız gerekiyor.

Taşıyıcı Annenin Görevi

Öncelikle bir taşıyıcı annenin her zaman sizlere sunmuş olduğu işlem bebeği rahminde taşımak ve doğuma kadar da bebeğinize iyi bakmaktır. Zaten bu hizmeti sunan bayanların her zaman pek çok testten geçirildiğini ve her zaman bebek doğurmaya müsait olan kişiler olduğunu bilmeniz gerekiyor. Öncelikle taşıyıcı anne nedir sorusunun cevabını bilmek gerekiyor. Bu bayanların bebeğiniz ile bir bağı olmuyor. Yani sizlerden alınan yumurta ve de sperm ile döllenmiş olan yumurtayı rahminde taşıyor ve bebeğin gelişimi bu taşıyıcı anne üzerinde oluyor. Böylelikle sizler de bebek sahibi olabiliyorsunuz. Bu aşamada elbette ki taşıyıcı anneye güvenmek çok önemli ve aynı zamanda bunun ücretli bir durum olduğunu da bilmeniz gerekiyor. Ama sizleri zorlayan bir maddiyat gerekmiyor.

Taşıyıcı Anneye Neden İhtiyaç Var

Öncelikle tabi ki de sizler de kendi bebeğinizi kendiniz doğurmak istiyor olabilirsiniz çünkü her kadın hamilelik duygusunu tatmak ister. Ama eğer ki vücudunuz buna uygun değilse ve sağlık sorunlarınız buna elverişli olmuyor ise o zaman ne yazık ki bebeğinizi bir başkasının doğurmasına izin vermeniz gerekiyor. Taşıyıcı anne nedir diye sorduğunuz zaman zaten her şekilde bu mantığı anlayabiliyorsunuz. Çok karışık bir durum değil. Sadece:

  • Eğer rahminiz yok ise ki rahim bebeğin geliştiği yerdir,
  • Daha sonradan rahminiz alınmış ise,
  • Sürekli düşük ile sonuçlanan gebelikler geçiriyorsanız,
  • Kalp sorunu gibi ciddi problemleriniz var ise o zaman bebeğinizi taşıyıcı anne doğuruyor.

Ama her zaman bebeğin sizlerin yumurtanızdan ve sperminizden oluşuyor olması bebeğin biyolojik olarak sizlere ait olduğunu anlamış oluyorsunuz.