Gürcistan Tüp Bebek Merkezleri

Tüp bebek yöntemi bebek sahibi olamayan çiftler için en çok tercih edilen yöntemler arasındadır. Biraz masraflı olan bu yöntemi Türkiye’de yasal olarak yapabileceğiniz gibi farklı ülkelerdeki fırsatları da değerlendirebilirsiniz. Gürcistan Tüp bebek merkezleri bakımından kendini geliştiren ve bu konuda başarılı hizmet sunan ülkeler arasında yer almaktadır.

Tüp Bebek Yöntemi Nedir?

Tüp bebek kadından alınan yumurta ve erkekten alınan yumurtaların dışarıda farklı koşullarda döllenmesidir. Tüp bebek yönteminde kadın ve erkekten alınan yumurta ve spermler 48 saat vücut sıcaklığında uygun bir ortamda bekletilir. Bu zaman zarfında yumurtaların yarısında döllenme meydana gelir. Bu döllenmiş yumurtalar alınıp anne adayının rahmine yerleştirilir ve işlem tamamlanmış olur. Bu durumun sonucunda kadınların yüze ellisinde gebelik oluşurken, kalan yüzde ellisinde durum başarısız olur. Bazı gebelikler düşük ile de sonlanabilir. Bu nedenle tedavi sürecine baktığımızdan yüzde kırklık bir kesimin çocuk sahibi olduğunu görebiliriz. Elbette bu tedavide birçok koşul değerlendirilir ve ilaç takviyesi de yapılır. Rahme fazladan yerleştirilen embriyolar her ne kadar hamilelik ihtimalini arttırsa da, bu durum çoğul gebeliğe de sebep olmaktadır. Bu durumların önüne geçmek için ülkemizde bazı yönetmelikler oluşturulmuştur. Eğer işlemin yapıldığı kadın otuz beş yaş altı ise bir embriyo, otuz beş yaş üstü ise iki embriyo transferi uygun görülmektedir.

Çeşitli ülkelerde tüp bebek üzerine merkezler görebilirsiniz. Gürcistan tüp bebek merkezleri de bunların arasında yer alır.

Gürcistan’daki Tüp Bebek Merkezleri

Gürcistan tüp bebek merkezleri konusunda internetten kolaylıkla bilgi alabilirsiniz. Buradaki merkezler tam bir hizmet sağlamaktadır. İnternetteki sitelerin Türkçe hizmet verdiğiniz görebilirsiniz. Gürcistan’da bu tür bir prosedüre girişmeden evvel Gürcistan yasalarını incelemenizi ve bu konulara hakim olmanızı tavsiye ederiz. Gürcistan’ın Türkiye’ye yakın olması ciddi bir avantaj oluşturmuştur. Bu konuda hizmet veren kurumların web sitesine girdiğiniz zaman gerek prosedürler, gerekse hukuki süreç konusunda da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Eğer bir yıl kadar korunmadan birliktelik yaşamış olmanıza rağmen hala çocuk sahibi olamıyorsanız bir doktora görünmeniz şarttır. Gerekli kontroller sonucunda hekiminiz sizin için uygun görülen denemeleri yapacak ve uygun tedavi yöntemini de belirleyecektir. Bu arada Türkiye’de tüp bebek konusunda birçok merkez görebilirsiniz. Tüp bebek maliyetli bir tedavi yöntemi olmasının yanı sıra, sabır da gerektirmektedir. Bu nedenle çiftlerin yüzdelik durumlarını düşünerek sabırlı bir şekilde, stres yapmadan denemelerini yapmaları gerekmektedir. Ayrıca dört embriyo denemesinden sonra yapılacak olan Era testi ihtimalini de düşünebilir ve bu test sonucunda tüp bebek sürecinde olan farkı alternatifleri de değerlendirme ihtimalinizin olduğunu unutmayınız.