Gürcistan’da Tüp Bebek Merkezi

Tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olmak, bebek yapmak konusunda sorun yaşayan çiftlerin en çok başvurduğu yöntemler arasında yer almaktadır. Eskiden Bu tür yöntemler için hem teknoloji hem de mali durumlar yeterli değilken, şimdilerde çocuk sahibi olamayan çiftler yasal olarak Türkiye’de tüp bebek yöntemini tercih ederek ebeveyn olma şansını yakalayabilir. Elbette belli prosedürleri yerine getirmek gerekmektedir.

Gürcistan’da tüp bebek merkezi sayısı bir hayli fazladır. Burada çeşitli tedavi merkezleri görebilirsiniz. Gürcistan Türkiye’ye yakın olduğu için çiftler tarafından alternatif olarak değerlendirilen ülkeler arasında yer alır.

Tüp Bebek Yöntemi Nedir?

Tüp bebek yöntemi bebek sahibi olamayan çiftlerin sperm ve yumurtalarının alınıp farklı koşullar altında, uygun şartlar olgunlaştırılarak döllenmesidir. Tüp bebek yönteminden kadından alınan yumurta ve erkekten alınan sperm dışarıda döllenme oluşturmak sureti ile bir araya getirilir. Elbette ortamın 48 saat vücut ısısında olması gerekmektedir. Döllenen yumurtaların anne adayının rahmine yerleştirilmesi ile süreç başlar. Elbette ilk defada bebek sahibi olunacak diye bir kaide yoktur. Bu işlem yapıldıktan sonra yüzde ellilik bir ihtimal ile anne adayları hamile kalabilir. Elbette bu gibi durumlarda düşüklerin oluşma ihtimali de vardır. Olasılıkları değerlendirdiğimiz zaman bu süreçte sabırlı olmanın ne kadar önemli olduğunu anlayabilirsiniz. Elbette hekimler tarafından takip edilen bu süreçte çeşitli ilaç takviyeleri de yapılmaktadır. Yaş durumu önemlidir. Yasal prosedürlere bakarsak otuz beş yaş altı kadınlarda bir embriyo, otuz beş yaş üstü kadınlarda ise iki embriyo transferi yapılmaktadır.

Çeşitli ülkelerde tüp bebek üzerine merkezler görebilirsiniz. Gürcistan’da tüp bebek merkezi yer aldığı için bu ülkeyi de dahil edebilirsiniz.

Gürcistan ve Tüp Bebek Merkezleri

Gürcistan’da tüp bebek merkezi konusunda kuşkusuz en büyük yardımcınız internet olacaktır. Gürcistan konum olarak Türkiye’ye yakın olduğu için tercih edilen yurt dışı ülkeleri arasında yer almaktadır. Burada ciddi bir pazarın olmasının asıl sebebi, aynı zamanda ülkede bu alanda çalışanların da ciddi kuruluşlar oluşturulması ve Türkçe hizmet sağlayan web siteler ile Türklere yönelik çalışmalar yapması. Burada hizmet veren sitelerde gerek hukuki prosedürler, gerekse tedavi süreci ile ilgili detaylı bilgi alabilir, Gürcistan’a gitmeden önce gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Tüp bebek maliyetli bir yöntem olduğu için ve ilk seferde yarı yarıya şans olduğu için genelde çiftler hem iyi hem de uygun tedavi uygulayacak olan alternatif kurumlara yönelmektedir. Rakamlar tek sefer için makul gibi görünse de, bu tedavide ihtimalleri göz önünde bulundurmalısınız. Bu yüzden işlemin tekrarlama ve hatta era testine kadar gitme ihtimalini de düşünmelisiniz.