Taşıyıcı Anne Merkezi

Taşıyıcı anne merkezi hakkındaki bilgileri bu yazımız ile bulmanız ve öğrenmeniz mümkündür. Taşıyıcı annelik kavramı öncelikle bebeğin asıl annesi olmayan kişilerin karnında bir bebek büyütüyor olmaları durumuna aittir. Ülkemizde yaygın olmayan bu durum Gürcistan ve bazı ülkelerde sıkça kullanılan bir yöntemdir. Özellikle sağlık durumlarının el vermediği kişilerin karnında bir bebek büyütmesinin riskli olduğu durumda uygulanan bir anne olma yöntemidir. Taşıyıcı anne merkezi ile iletişime geçerek bir anne adayı ile anlaşarak 9 ay boyunda karnında bebeğinizi büyütmesini isteyebilir ve bunu sağlayabilirsiniz. Öncelikle işlemleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Anne ve babadan üreme hücreleri, yani sperm ve yumurta alınmaktadır. Alınan bu üreme hücreleri laboratuvar ortamında birleştirilir ve döllenerek oluşan embriyo taşıyıcı annenin karnın yerleştirilir. Biyolojik anne ve baba bebeğin gerçek ebeveynleri olurken, bebeği doğuran kişi taşıyıcı anne olmaktadır. Bu işlem evlenmeden çocuk sahibi olmak isteyen erkek bireyler için de uygulanabilmektedir fakat yoğun olarak bazı sağlık problemleri veya diğer geçici sebepler için uygulanan bir yöntemdir. Taşıyıcı anne merkezi ile yapılan taşıyıcı annelik nakli tüp bebek ile yöntem açısından benzese de aynı değildir. Çünkü bu yöntem bebeğin asıl annesinin karnında gelişimini tamamlayan bir bebeğin büyümesi yöntemidir. Normal yollar ile bebek sahibi olamayan anne ve babalar için uygulanan ve %70 oranında gebelik oranını ebeveynlere sağlayan bir uygulamadır. Özellikle Gürcistan’ da bu işlem oldukça sağlıklı ve kaliteli bir ortamda gerçekleştirilmektedir.

Tüp Bebek Uygulaması Nasıl?

Tüp bebek uygulaması, bebeğin asıl anne ve babasından alınan üreme hücrelerinin yani sperm ve yumurtalarının alınması ile başlamaktadır. Alınan bu üreme hücreleri birleştirilir ve dış ortamda embriyo oluşumu gerçekleştirilir. Oluşan embriyo asıl anne karnına yerleştirilir ve bebek gelişimini anne karnında sürdürmeye devam etmektedir.

Tüp bebek uygulamasını evli olmayan kişiler de uygulayabilmektedir. Evlilik yapmadan bir bebek sahibi olmak isteyen bireyler sperm ve yumurta donasyonları ile bebek sahibi olabilmektedir. Üstelik uygun fiyatlarda kaliteli ve sağlıklı bir şekilde bu işlemler gerçekleştirilmektedir.

Yumurta ve Sperm Donasyonu Fiyatları

Öncelikle fiyat olarak müşterinin isteğine göre şekilleneceğini ve yine de uygun olduğunu söyleyebiliriz. Daha sonra yumurta v sperm donasyonlarının ne olduğunu açıklamaya geçebiliriz. Yumurta ve sperm donasyonları nakil anlamına gelmektedir. Bebek sahibi olmak isteyen bireyler sperm bankasından sperm satın alarak yumurta nakli ile birleştirilmesini ve anne karnına yerleştirilmesini gerçekleştirebilmektedir. Bu işlemi sağlıklı bir şekilde sürdürebilmek için yalnızca sağlıklı spermlerin nakledildiğini söyleyebiliriz. Bir eşe sahip olmayan bayanlar yine yumurta donasyonu ve satın aldıkları sperm donasyonlarının embriyoya dönüştürülmesinden sonra bebek sahibi olabilmektedirler.