Tüp Bebek İçin Gürcistan Mı Kıbrıs Mı?

Bazı sebeplerden dolayı bebek sahibi olamayan çiftler için tüp bebek yöntemi bir umut ışığıdır. Eskiden maliyetli olan ve devlet tarafından desteklenmeyen tüp bebek yöntemi, Türkiye’de yasaldır ve devlet tarafından ilk üç denemede desteklenmektedir. Daha önce farklı yasaların olduğu tüp bebek tedavi yönteminde, bugün hem yasalar iyileştirilmiştir hem de devlet desteği artmıştır. Her ne kadar bu konuda Türkiye’de devlet desteği bulunsa da bazı çiftler farklı ülkelerin tüp bebek tedavi uygulama merkezlerini tercih etmektedir. Bunlar arasında Türkiye’nin en çok tercih ettiği ülkeler arasında Gürcistan ve Kıbrıs (KKTC) gelmektedir.

Tüp bebek için Gürcistan mı Kıbrıs mı, bu konuda elbette her iki ülkenin de yasalarına göz gezdirmeli ve size cazip gelen ülkeyi tercih etmelisiniz.

Tüp Bebek Yöntemi

Tüp bebek tedavi yöntemi son yıllarda en çok tercih edilen tedavi yöntemleri arasındadır. Bu yöntem sayesinde çocuk sahibi olamayan çiftler çocuk sahibi olma şansını yakalamaktadır. Kısaca bu yöntemde kadın yumurtası ve spermi dışarıda döllendirilip kadın rahmine yerleştirilmektedir. Uygun şartlar altında döllenme olduktan sonra, yüzde elli olarak gebelik şansı vardır. Türkiye’de devlet ilk üç denemeye destek vermektedir. 43 yaş tüp bebek için kadınlardaki son yaştır. Türkiye’de embriyo yerleştirme sayısı otuz beş yaş altı için bir tane iken, bu yaşın üstündekiler için iki tanedir. Başka ülkelerdeki yasal değişiklikler çiftlerin bu ülkelere yönlenmesine sebep olmaktadır.

Tüp bebek için Gürcistan mı Kıbrıs mı, bu konuda gerekli araştırmalarınızı yapıp merkezler ile kendiniz görüşmelisiniz. Bundan sonra kararınızı vermek daha mantıklı olacaktır. Bu ülkelerde embriyo sayısı daha fazla olduğu için çiftler şanslarını bir de bu ülkelerde denemek istemektedir.

Tüp Bebek Tedavi Yönteminde Gürcistan ve Kıbrıs

Tüp bebek için Gürcistan mı Kıbrıs mı, bu konuda tercih yaparken tamamen kendi özgür iradeniz ile karar vermelisiniz. Her iki ülkenin de embriyo transfer sayısı Türkiye’den fazladır. Buralarda şansınızı deneyebilir ve bebek sahibi olabilirsiniz. Yıllardır KKTC bu konuda çok meşhur iken, Gürcistan da en az Kıbrıs (KKTC) kadar iddialı olduğunu kurduğu merkezler ile ortaya koymaktadır. Her iki ülkeye de vizesiz seyahat edilebilmektedir. Elbette KKTC özellikle konaklama ve benzeri durumlar için biraz daha pahalıdır. Gürcistan bu bakımdan daha avantajlı sayılabilir. Genelde bu tür merkezler profesyonel hizmet sunmakta ve çiftlerin konaklama, transfer gibi ayrıntıları ile de ilgilenmektedir. Yapmanız gereken sadece yasal prosedürleri sıkı takip etmek ve yasalar konusunda aklınızda soru işareti bırakmayacak olan ülkeyi ve sağlık merkezini seçmektir.