Yumurta Ve Sperm Donasyonu

Yumurta Ve Sperm Donasyonu

Doğal yollar ile anne – baba olamayan ve bebek sahibi olmak isteyen çiftler için gerçekleştirilen yumurta ve sperm donasyonu tedavisi ile Gürcistan Tüp Bebek merkezlerinde tedaviler sonrası amacınıza hızlıca ulaşabilirsiniz. Tedavinin olumlu sonuç vermesi için gerekli tüm inceleme ve müdahaleler yapılarak bebek sahibi olmak isteyen partnerlerin gebeliğe elverişliliği kontrol edilir. Ortalama 1 ay gibi bir zaman alan yumurta ve sperm donasyonu için; ilk aşamada güvendiğiniz doktorunuz ile tedaviye başlayabilirsiniz.

Tüp Bebek Nedir?

1978 yılında İngiltere’de uygulanan ilk tüp bebek yöntemi ile doğan bebek gibi ülkemiz dahil birçok ülkede alternatif bebek sahibi olma yolu olan tüp bebek yöntemi ile insanlar bebek sahibi oluyor. Kadın yumurtalıkları ve erkek spermlerinin gebelik için uygun olmadığı yada diğer sağlık problemleri nedeni ile engellenen gebelikler nedeni ile tüp bebek yani yumurta ve sperm donasyonu uygulanır. Daha açık anlatmak gerekirse; doğuştan gebeliğe elverişli olmayan sperm sayısı yada yapısı, yumurta sayısı ve yumurtlamaya izin vermeyen rahatsızlıklar nedeni ile; kadından alınan yumurta ve erkekten alınan spermler insan vücudu dışında labarotuvar ortamında döllendirilerek kadın rahmine yerleştirilir. Bu yöntem ile sağlanan gebeliğe de tüp bebek yöntemi denir. En iyi tüp bebek merkezlerine sahip olan Gürcistan’da uygun fiyatlar ile yumurta ve sperm donasyonu yaptırabilir ve ekonomik yumurta nakli ile bebek sahibi olabilirsiniz.

Sperm Donasyonu İle Başarılı Sonuçları

Tüp bebek yöntemi ile gerçekleştirilen sperm donasyonunun ortalama başarı oranı %60 ile %70 arasında değişyor. Bu oran birçok faktör nedeni ile değişebilir. Arta bilen yada azalabilen başarı oranı kadının yaşına ve sağlık durumuna bağlı olduğu gibi, yumurtlama kalitesi ve yumurta sayısına da bağlıdır. Yaş farklılıklarına göre sperm donasyonu sonucunda hamile kalma ihtimali değişir. Doğal yollar ile sağlanan gebelik ile donasyon sonrası elde edilen gebelik arasında hiçbir fark yoktur. Döllenme işlemi tüp bebekte, normal hamileliğe göre daha farklı müdahaleler ile gerçekleştirilir. Aslında bu yöntemin sağlıklı olduğu da söylenebilir. Çünkü;

  • Tüp bebek yöntemi ile hamile kalan anne adayları daha konrtollü davranır.
  • Sperm ve yumurta sayısının kalitesine bağlı olan döllenmenin sağlanabilmesi için çiftler daha sağlıklı yaşamaya başlar.
  • Bu süreç hem erkek hem kadının beslenme alışkanlıklarını bile değiştirir.
  • Tüp bebek bilinçli bir hamilelik sürecine vesile olur.
  • Sürekli doktor kontrolünde olmak gebeliğin ve bebeğin daha sağlıklı ilerlemesine yardımcı olur.

Kadın yada erkek bedeni her zaman gebeliğe elverişli olmayabiliyor. Fakat gelişen tıp ile bu artık büyük bir sorun değil. Gürcistan Tüp Bebek merkezlerinde yapılan müdahale ve yaşanan sağlıklı bir süreç sonrası birçok kişi anne – baba olabiliyor.

Özet: Sperm donasyonu ve yumurta donasyonu nedir ve tüp bebek adı verilen yöntem ile nasıl hamile kalınır yazımızdan öğrenebilirsiniz.