Gürcistan’da Yumurta Donasyonu

Gürcistan’da Yumurta Donasyonu

Pek çok insan çocuk sahibi olmak için yapmış olduğu çalışmalardan olumlu sonuç alamamakta ve bu nedenle tüp bebek tedavisi uygulamaya karar vermektedir. Ancak tüp bebek yöntemi de her zaman olumlu sonuç veren %100’ lük bir başarı oranına ne yazı ki sahip değil. Özellikle genç yaşta menopoza girmiş olan kadınlar için oldukça kullanışlı olan bir yöntem olan yumurta nakli pek çok ülkenin uygulamakta olduğu yöntem olarak başarılı sonuçlar elde edilmekte ve Gürcistan’da yumurta donasyonu yöntemini uygulayan ülkeler arasında yer almaktadır. Çocuk sahibi olamayan kadınlar için kullanılan yumurta donasyonu diğer adı ile yumurta nakil işlemi sağlıklı bir yumurta ile çocuk sahibi olamayan anne adayının eşinin sperminin uygun şartlarda döllenmesi sonucu oluşturulmuş olan embriyonun anne karnına transferi işlemi olarak nitelendirilmekte ve bu sayede çocuk sahibi olamayanlar için oldukça başarılı bir işlem gerçekleştirilmektedir. Gürcistan’ da yumurta donasyonu uygulamada oldukça iyi nitelikte bir hizmet vermekte olan ülkeler arasında yer almaya devam etmektedir.

Yumurta Donasyonu Hakkında Genel Bilgiler

Yumurta nakli ile çocuk sahibi olmak isteyen kadınların genellikle bu yöntemi seçme nedeni olarak evlat edinme işlemlerinin çok uzun olması ve kendi doğumunu gerçekleştirmek istemesinden kaynaklanır. Genel olarak yumurta donasyon işlemi uygulanan adayın sağlık durumuna göre düşük ile de sonuçlanırken bu yöntemi kullanarak anne olan pek çok kadın da mevcuttur. Gürcistan’da yumurta donasyonu uygulamakta olan bir ülkedir ancak bazı ülkeler yasal şartlar nedeni ile bu işlemin gerçekleştirilmesine izin vermemektedir. Hamilelik ve doğum tecrübesi yaşamak için başvurulan bu işlem bazı kadınlar için uygun olarak yapılmaktadır ancak rahim bölgesinde yaşadığı hastalıklar ya da tedaviler sonucu oluşmuş sorunlar veya rahmini aldırmak zorunda kalmış olan kadınlar döllenmiş olan embriyoyu taşıyamayacakları için taşıyıcı annelik yöntemini tercih etmek durumundadırlar. Gürcistan’ da yumurta donasyonu işlemi oldukça elverişli ve titiz olarak uygulanmakta olup bunun yanında taşıyıcı annelik uygulaması da kullanmaktadır. Bu adaylar belirli yaş gruplarından sağlıklı ve oldukça profesyonel olarak belirlenmekte ayrıca çoğunda üniversite mezunu olma, herhangi bir yeteneğe sahip olma gibi durumlar mevcuttur. Sahip olacağınız çocuk için taşıyıcı anne kriterini belirleme hakkına da sahip olmakla beraber seçtiğiniz adayın etnik kökeni veya yaşı, kilosu ve boyuna kadar ayrıntılı olarak her bilgiye sahip olabilirsiniz.

Yumurta Donasyon Uygulamasında Belirleyici Sebepler

Bu yöntemi kullanmak isteyen adaylar çocuk sahibi olmak için ihtiyaç duyulan sağlıklı yumurtayı üretemedikleri için genellikle tüp bebek ve taşıyıcı annelik yöntemleri ile çocuk sahibi olmak isteyen gruplardan oluşmaktadır. Gürcistan’da yumurta donasyonu uygulaması için fiyatlar da oldukça uygun olarak belirlenmekte olup bu yöntemi kabul eden adayların diğer bakım ve ihtiyaçlarını da karşılamaya yönelik bir paket fiyat uygulaması ile kaliteli bir hizmet sağlamakta olup bu şartlardan yararlanabilirsiniz.