Taşıyıcı Annelik Gürcistan

Taşıyıcı Annelik Gürcistan

Taşıyıcı annelik, son yılların merakla takip edilen bebek sahibi olma yöntemlerinden biridir. Bebek sahibi olamayan çiftlerin tercih ettiği bu yöntem Türkiye’de yasak da olsa Türk çiftler tarafından da tercih edilmektedir.

Taşıyıcı Annelik Nedir?

Taşıyıcı annelik Gürcistan gibi yerlerde yasal olduğu için Türkiye’de bu yöntemden faydalanamayan çiftler bu ülkeye gidip yasal prosedürleri yerine getirmektedir. Taşıyıcı annelik bebek sahibi olamayan çiftlerin sperm ve yumurtalarının dışarıda döllenip taşıyıcı anneye transfer edilmesidir. Bunun için çiftler taşıyıcı anneyi kendileri de seçebilir merkezlerin bu konuda yönlendirmelerinden de faydalanabilir. Taşıyıcı annelik Gürcistan ile ilgili tüm detaylara internet üzerinde ulaşabilirsiniz. Bu konuda ciddi hizmet sunan Gürcistan, profesyonel destek veren ve yasal prosedürler konusunda sorun çıkarmayan bir sisteme sahip. Süreç başladığı andan itibaren yetkililer her durumu takip etmekte ve sizi yönlendirmektedir. Elbette bu konuda profesyonel destek almak önemlidir. Taşıyıcı annelik konusunda dikkat edilmesi elzem olan konular arasında tıbbi süreç ve hukuk işlemleri gelmektedir. Taşıyıcı annenin genel sağlık durumu, genetik haritası, bulaşıcı hastalığının olup olmaması, psikolojik durumu gibi birçok ayrıntı vardır. Bu ayrıntılar konusunda bilgilenmek ve süreç işlerken, tüm işlemleri yakinen takip etmek önemlidir. Taşıyıcı anne adayının tüm sağlık testleri ve taramaları yapılmalı, taşıyıcı annelik konusunda sorun olmadığı teyit edildikten sonra süreç başlamalıdır. Ayrıca bebeği her ne kadar taşıyıcı anne taşıyor olsa da, bebeğin sağlık durumu ve hamilelik esnasında yapılması gerekenler ile ilgili bebeğin biyolojik ailesinin durumu yakinen takip etmesi gerekmektedir. Taşıyıcı annenin psikolojik durumu süreç boyunca takip edilmeli ve hukuki işlemler de tarafların şartlarına uygun olarak yerine getirilmelidir. Hukuki bir sözleşme oluşturulması ve olası tüm durumlar göz önünde bulundurularak yasal bir süreç başlatılmalıdır. Bebeğin süreç esnasında, öncesi ve sonrasında tarafların tutumları belirlenmeli ve her iki tarafında hakları yasal olarak bir sözleşme ile korunmalıdır.

Taşıyıcı Annelikte Gürcistan Prosedürleri

Gürcistan taşıyıcı annelik konusunda kendini ispatlamış olan ülkeler arasında yer almaktadır. Özellikle Türkiye’ye yakın olması Gürcistan'ın tercih edilmesini sağlamaktadır. Koruyucu anne seçimi ve tüm yasal süreç, sürecin diğer getirileri konusunda sizinle birlikte olan yasal merkezler ile görüşebilir, bu merkezlerine web sitelerinde detaylı ön bilgi de alabilirsiniz. Türkiye’nin bu konuda talebini bilen ülke, Türkçe web siteler ile Türk çiftlere yardım sağlamaktadır. Taşıyıcı annelik ciddi bir süreç olduğu için taşıyıcı anne seçimi her şeyden önemlidir. Bu konuda eğer firma güvencesi varsa durum çok daha rahat olabilir. Gürcistan sistemi iyi kuran ülkeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle hukuki işlemler konusunda da rahat olabilirsiniz.