Yumurta Donasyonu Merkezi

Yumurta donasyonu diğer bir adıyla yumurta nakli işlemidir. Yumurta donasyonu merkezinde, hamile kalmak isteyen bayanlara yumurta nakli yapılır. Yumurta donasyonu, hamile kalma konusunda ümidini tamamen yitirmiş bayanların başvurduğu bir umut yöntemidir. Bu işlemde başka bir kadından alınan yumurta hamile kalmak isteyen kadına nakil edilir.

Yumurta Donasyonu İşlemi

Yumurta donasyonu merkezine hamile kalma konusunda ümidini tamamen yitirmiş kadınlar gelmektedir. Peki kimler bu konuda yumurta donasyonuna başvurur? Genetik sebeplerden dolayı kısırlık sorunu olan, erken menopoz sorunu yaşayan, hormonal ve kromozomsal sorunları olan ya da yumurtalıkları alınan bayanlar hamile kalamama sorunu yaşarlar. Bu sorunlar onların çocuk sahibi olamayacağı anlamına gelmez. Bu noktada yumurta nakli işlemine başvurabilirler. Bu işlemde başka bir kadından yumurta alınır ve hamile olmak isteyen bayana nakledilir, bu bir tüp bebek işlemidir. Eğer daha önce tüp bebek işlemi denediyseniz ve eşinizle birlikte bu işlemden başarısız olduysanız, yumurta nakli işlemini tercih edebilirsiniz. Yumurta donasyonu işleminde, yumurtayı veren kadınlar donör olmaktadırlar. Yani yumurta donasyonu merkezine bağışçı olarak yumurtalarını bırakırlar. Yumurta donasyonu işlemini yaptırdığınız zaman kendiniz hamile kalır ve bebeğinizi doğurursunuz. Tüp bebekten ümidi kestikten sonra ilk düşündüğünüz şey evlatlık almak olacaktır. Fakat bu işlem çok uzun süren ve zorlu bir işlemdir. Bebeğinizi kendiniz doğurup, kucağınıza almak isteyebilirsiniz. Bu noktada en iyi yöntem yumurta nakli yöntemi olacaktır. Yumurtalarını bağışlayacak olan kadınlara bir çok test uygulanır. Bunun için sağlık konusunda korkmanıza gerek yoktur.

Yasal Olarak Nerede Yumurta Donasyonu Yaptırılır?

Yumurta donasyonu konusunda çekingenliğiniz olabilir. Fakat bu işlemde bebeğinize hamile kalıp, kendinizin doğuracağını ve emzireceğini düşünerek daha çok ısınabilirsiniz. Gürcistan'da yumurta donasyonu merkezinde yasal olarak bu işlem yapılabilmektedir. Ayrıca tüp bebeğe harcadığınız kadar fazla para harcamazdınız. Yumurta donasyonu işlemi anne ve baba olmanız için sizlere ekonomik fiyatlı hizmet sunan bir işlemdir. Ayrıca Gürcistan'da yaptıracağınız yumurta nakli işleminde yumurtanın kalitesine ekstra önem verilmektedir. Bunun için donöre bir çok sağlık testi uygulanır. Bu testler kalıcı hastalıklar, fiziksel muayeneler ve psikolojik muayeneler gibi çocuğa geçebileceği düşünülen rahatsızlıkların testleridir. 18 ve 30 yaş araladığında, en az bir bebek sahibi olan bayanlardan yumurta alınmaktadır. Yumurta nakli işlemini gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz. Ayrıca yumurta nakli yapılacak bireyin fotoğraflarını görebilir ve fiziksel özelliklerden sizler de seçim yapabilirsiniz.