SPERM DONASYONU

Sperm donasyonu işlemi menide hiç sperm bulunmaması, biyopside sperm bulunmaması, sperm morfolojisinin kötü olması, sperm kaynaklı kromozomal bozukluklar gibi durumlarda uygulanan bir tedavi yöntemidir. Donörden elde edilen spermler ile kadından alınan yumurtalar laboratuvar ortamında embriyo haline getirilerek kadının rahmine yerleştirilmesi yoluyla yapılır.

Gürcistan’ da sperm donasyonu işlemi yasal olarak yapılmaktadır. Tedavide sperm bankasından tedarik edilen sertifikalı spermler kullanılabildiği gibi kliniğin temin ettiği donörlerden taze alınan spermler de kullanılabilir. Yasalar gereği donör kabülünde cok sıkı kurallar vardır. Donörler 21-35 yaş aralığında ve bebek sahibi olmalıdır. Kapsamlı fiziksel, psikolojik muayeneler, bulaşıcı hastalıklar için testler, kalıtsal hastalıklar için genetik testler ve etnik tarama yapıldıktan sonra sadece uygun olan adaylar gizlilik sözleşmesi yapıldıktan sonra donör olarak kabul edilir.

Donör seçimini biz sizin için yapabildiğimiz gibi online olarak da fotoğraflardan ve özelliklerden seçim yapabilirsiniz.

Tüm işlemleriniz gizlilik kuralları içerisinde gerçekleştirilecektir.

Deneyimli ekibimiz ile tedavinizin detaylı bir şekilde açıklanması ve planlaması, gelişiniz, hukuki süreç, tedavinizin gerçekleşmesi, konaklamanız, hertürlü rehberlik ve geri dönüş aşamalarında yanınızda olacağımızdan emin olabilirsiniz.