GÜRCİSTAN TAŞIYICI ANNELİK

Taşıyıcı anne işlemi çeşitli sebeplerden (herhangi bir sebepten dolayı rahmi alınanlar, doğuştan rahmi olmayanlar(MRKH Syndrome), rahim yapısı nedeni ile gebeliği taşıyamayanlar, tekrarlanan gebelik kayıpları, diğer sağlık sebepleri )dolayı yapılabilir. Anne ve babadan alınan hücreler(yumurta ve sperm) ile laboratuvar ortamında oluşturulan embriyolardan uygun embriyonun taşıyıcı anneye yerleştirilmesi işlemidir.

Donasyon (yumurta, sperm nakli) ile karıştırılmamalıdır. Bebeğin genetik yapısı gerçek anne babasın dan gelmektedir. Taşıyıcı anne ile bebeğin hiç bir genetik bağı yoktur. Eğer anne ve babanın üreme hücrelerinde bebek sahibi olmalarını engelleyen bir sorun varsa yumurta, sperm veya embriyo donasyonu seçeneği de tedaviye eklenebilir. Taşıyıcı anne aynı zamanda yumurta donörü olamaz.

Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar!!!

Hukuki Boyut: Çok önemli olup karar aşamasından bebeğinizi evinize götürünceye kadar ki süreci kapsamaktadır. Sözleşme içeriği , işlemin yapılacağı ülke ve yasalar hem aile hemde taşıyıcı anne için çok önemlidir.

Taşıyıcı Annenin Belirlenmesi:

Ilk olarak psikolojik ve fiziksel yönden sağlıklı bir taşıyıcı anne belirlenmelidir. Yasaların izin verdiği yaş aralığında (18-35) olmalı ayrıca daha önce sağlıklı bir doğum yapmış olmalıdır. Düzenli ve sağlıklı bir hayat tarzı olmalıdır. Fiziki ve psikolojik olarak çok detaylı bir sağlık taraması yapılmalıdır.

Tüp Bebek Işlemi ve Hamilelik Süreci:

Tüp Bebek işleminin yapılacağı klinik yasaların taşıyıcı annelik işlemini yapmaya izin verdiği bir ülkede bulunmalıdır, ayrıca yasal olarak taşıyıcı annelik işlemini yapmaya ve doğum zamanında aileye bebeğin aile nüfusuna kaydı için gerekli belgeleri verecek yetkiye sahip olmalıdır. Klinik fiziki olarak yeterli ve ekip olarak deneyimli olmalıdır. Hamilelik boyunca gerekli olan tetkikler, muayeneler zamanında, tam olarak yapılmalı ve aile detaylı olarak bilgilendirilmelidir. Gürcistan’ da taşıyıcı annelik işlemi senelerdir yasal olarak yapılmaktadır.

Tedavi prosedürünün her adımı sağlık ve adalet bakanlığı tarafından çok sıkı bir şekilde denetlenerek taşıyıcı annelik işlemindeki tarafların zarar görmeden huzurlu bir şekilde sonuca ulaşmaları sağlanmaktadır. Bebeğinizin tüm resmi kayıtlarında (hastane, pasaport) taşıyıcı annenin değil gerçek annesinin adı yazılmaktadır. Biz, deneyimli ekibimiz ile, bu önemli kararınızda sonuca ulaşana kadar, prosedürün detaylı olarak açıklanması, taşıyıcı annenin belirlenmesi, tüm yasal gerekli sözleşmelerin yapılması, medikal işlemlerinizin programlanması ve randevular, ulaşım, konaklama organizasyonu ve rehberlik edilmesi, doğum organizasyonun yapılması ve sonraki hukuki süreçte eşlik edilmesi, bebeğiniz ile evinize dönüşünüzün organizasyonu aşamalarında en ekonomik fiyatlarımız ile yanınızda olacağız. Tüm işlemleriniz gizlilik kuralları içerisinde gerçekleştirilecektir.