Tüp Bebek Merkezi Yorumları

Tüp bebek uygulaması anne ya da baba adayının uygun olmadığı, yani gebelik şansı düşük olan çiftlerde uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem ilk olarak 80 li yıllarda İngiltere'de uygulanmıştır. Ülkemizde ise 90 lı yılların başından bu yana başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Tüp bebek yöntemi kulaktan duydugumuz şekilde karmaşık olmamakla beraber, kadından alınan yumurta Ile erkekten alınan spermin labaratuvar ortamında embriyo oluşturulup, kadanın rahmine yerleştirilmesi işlemidir. Ülkemizde tüp bebek tedavi merkezleri ilerleyen yıllarla birlikte oldukça yaygınlaşmıştır. Doğal yollarla çocuk sahibi olamayan birçok aile, artık ülkemizde güvenilir bir şekilde çocuk sahibi olabilmektedir. Tüp bebek merkezi seçerken, tüp bebek merkezi yorumlarına baktığımızda, dikkate almamız gereken en önemli unsur "Doğru hekim ve doğru kadroyu" seçebilmektir. Özellikle sosyal medyada tüp bebek yöntemini deneyen ve denemek isteyen, aynı zamanda başarılı olan ailelerin yorumları ve referansları oldukça yaygındır. Bu sitelerde aileler bilgi alışverişi yapmakla beraber bu süreçte birbirlerine destekte olma şanslarına sahiptir. Ülkemizde tüp bebek yöntemi tedavi masrafları sgk tarafından belirlenen şartlara uygun olması halinde bir miktar katkı sağlamaktadır.

Tüp Bebek Tedavi Yöntemleri

Tüp bebek tedavi yöntemlerinde hangi yöntemin tercih edileceği çiftlerin hikâyesi, muayene ve laboratuvar sonuçları ile belirlenmektedir. Türkiye'de birçok tüp bebek merkezi olmakla beraber ,tüp bebek tedavi yöntemlerinden olan sperm ve yumurta donasyonu ülkemizde yasaktır. Özellikle Gürcistan ve diğer ülkeler yoğun olarak tercih edilmektedir. Bu ülkelerde fiyatlar genellikle bir paket halinde (uçak, hotel, hastahane masrafları) ve uygun fiyat olanakları sunmaktadır. Yani siz tedavi sürecinde hem evrak işlemleriyle uğraşmıyor hem de bunun için çok paralar harcamıyorsunuz. Tüp bebek merkezi yorumlarından da detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Bununla birlikte son yıllarda Gürcistan'ta yasallaşan taşıyı annelik ile birlikte birçok çift bu yöntemle de çocuk sahibi olmaktadır.

Tüp Bebek Nerelerde Yapılmalı

Öncelikle şakası bile olmayacak bir konu olduğunun farkına varmanız gerekmektedir. Ayrıca belli yaşlardan sonra da riski olan bir uygulamadır. Tüp bebek merkezi, yorumları ve araştırmalarına bakılmadan yapılacak bir olay değildir. Türkiye'ye en yakın olarak Gürcistan tüp bebek konusunda iyi ilerlemeler sağlamaktadır. Türkiye'de bazı uygulamaların yasal olmaması ve hatta yasak olması gibi durumlar, Gürcistan'da yasal olarak yapılmaktadır. Çok ucuz yerlerde ve sağlıklı olmayan yerlerde asla yapılmaması gereken işlemlerdir. Fiyatlarının son derece uygun olduğu hatta bir paket olarak sunulan kaliteli tüp bebek merkezleri, yorumları okumanız durumunda bulacaksınız. Tüp bebek fiyatlarına ve hekim araştırmasına bakmadan, asla bir yere bağlı kalmayınız.

Tüp bebek yöntemi ile anne olmak isteyenler için, bu yazılardan yararlanmalarını tavsiye ederiz. Dünyanın en güzel şeyi anne olmaktır.